Loading Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Notice: Utilizing the form controls will dynamically update the content

Calendar of Events

Calendar of Events
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday

Soccer: Girls Varsity Game vs Little Falls (Home)

Yoga: Straight Up Vinyasa

Tennis: Girls Varsity Match vs Apollo/SRR, Becker (Home)

Tennis: Girls Varsity Match vs Apollo/SRR (Home)

Yoga: Continuous Flow

Yoga: Beginner

Yoga: No Flow

Tennis: Girls Varsity Match vs Fergus Falls (Away)

Soccer: Boys Varsity Game vs Rocori (Home) (Time Changed)

Cross Country: Varsity Invitational vs Brainerd, Alexandria Area HS, Greenway, Little Falls, Pequot Lakes, Pillager, Pine City (Away)

Football: Varsity Game vs Buffalo (Home)

Races at Viking Speedway

Races at Viking Speedway

2

Tennis: Girls Varsity Triangular vs Big Lake, Sartell (Home)

Volleyball: Varsity Match vs St. Cloud Tech (Away)

Soccer: Girls Varsity Game vs St. Cloud Apollo (Home)

4

Morning Hatha Yoga with Tam

Tennis: Girls Varsity Match vs Willmar (Away)

Cross Country: Varsity Meet vs Detroit Lakes (Away)

Power Hour

Football: Varsity Game vs Moorhead (Away)

Volleyball: Varsity Tournament vs Coon Rapids, Alexandria Area HS, Armstrong, Cambridge-Isanti, Chisago Lakes, Kaleidoscope Charter, Pine River – Backus, Richfield (Away)

Weekend Warrior

Tennis: Girls Varsity Quad vs Crookston, Detroit Lakes, Osakis (Home)

8

Tennis: Girls Varsity Match vs Apollo/SRR (Home) (Date & Time Changed from 09-09-19)

Football: Varsity reserve Game vs West Fargo Sheyenne (Away)

Soccer: Boys Varsity Game vs Sartell (Home)

Tennis: Girls Varsity Match vs Rocori (Away)

Soccer: Boys Varsity Game vs Willmar (Away)

Swimming: Girls Varsity Meet vs St. Cloud Tech (Away)

11

Morning Hatha Yoga with Tam

Cross Country: Varsity Invitational vs Little Falls, West Central Area, Hopkins, Becker, Alexandria Area HS, Brainerd, Rocori, Monticello, St. Cloud Apollo, Sartell, St. Cloud Tech, Greenway, Foley, Milaca, Fergus Falls, Detroit Lakes, Pequot Lakes, Bertha-Hewitt, Cromwell-Wright Public, Perham, Bemidji, St. Cloud Cathedral, Grand Rapids, Moorhead (Away)

Tennis: Girls Varsity Match vs St. Cloud Tech (Home)

Power Hour

Football: Varsity Game vs Bemidji (Home)

Lake Reno Fall Walleye Classic

Volleyball: Varsity Tournament vs Chanhassen, Alexandria Area HS, Cambridge-Isanti, Faribault, North, Minnetonka, Roseville (Away)

Soccer: Girls Varsity Game vs Hillcrest Lutheran Academy (Home)

15

Tennis: Girls Varsity Triangular vs Little Falls, Moorhead (Home)

Soccer: Girls Varsity Game vs St. Cloud Cathedral (Home)

Soccer: Boys Varsity Game vs St. Cloud Cathedral (Home)

Tennis: Girls Varsity Match vs Brainerd (Away)

Soccer: Girls Varsity Game vs Moorhead (Away)

Volleyball: Varsity Match vs Moorhead (Home)

18

Morning Hatha Yoga with Tam

Tennis: Girls Varsity Match vs Apollo/SRR (Away) (Time Changed)

Cross Country: Varsity Invitational vs Rocori, Alexandria Area HS, Annandale Schools, St. Cloud Apollo, Becker, Bemidji, Brainerd, Cambridge-Isanti, Detroit Lakes, Fargo South, Fergus Falls, Foley, Little Falls, Monticello, Moorhead, Sartell, Sauk Rapids-Rice, St. Cloud Tech, Thief River Falls, Willmar (Away)

Power Hour

Races at Viking Speedway

Football: Varsity Game vs Willmar (Away)

Tennis: Girls Varsity Invitational vs Elk River, Alexandria Area HS, Cambridge-Isanti, St. Paul Harding (Away)

Swimming: Girls Varsity Invitational vs West Fargo (Away)

Races at Viking Speedway

22
23

Tennis: Girls Varsity Match vs Fergus Falls (Home)

Soccer: Girls Varsity Game vs Sartell (Away)

Volleyball: Varsity Match vs Fergus Falls (Home)

25

Morning Hatha Yoga with Tam

Cross Country: Varsity Meet vs Fergus Falls (Away)

Tennis: Girls Varsity Match vs Sartell (Away)

Power Hour

Races at Viking Speedway

Football: Varsity Game vs Brainerd (Home)

Races at Viking Speedway

29

Tennis: Girls Varsity Triangular vs Detroit Lakes, Osakis (Home) (Date & Time Changed from 09-07-19)

Football: Varsity reserve Game vs West Fargo (Home)

Tennis: Girls Varsity Match vs Willmar (Home)

Swimming: Girls Varsity Meet vs Little Falls (Away)

Soccer: Boys Varsity Game vs St. Cloud Apollo (Home)

2

Tennis: Girls Varsity Section Team vs MSHSL (Away)

Morning Hatha Yoga with Tam

Swimming: Girls Varsity Meet vs St. Cloud Apollo (Away)

Tennis: Girls Varsity Section Individual vs MSHSL (Away)

Power Hour

Football: Varsity Game vs St. Cloud Tech (Home)

Volleyball: Varsity Invitational vs Ada-Borup, Belgrade-Brooten-Elrosa, Big Lake, Fergus Falls, Morris Area, Mounds View, Rocori (Home)

Tennis: Girls Varsity Section Individual vs MSHSL (Away)

Cross Country: Varsity Invitational vs St. Cloud Apollo, Becker, Benilde-St. Margaret’s, Brookings, Buffalo, Chanhassen, Chaska, Highland Park, Marshall, Minnetonka, Monticello, Mounds View, Osakis, Red Wing, Roseville, Sartell, Sioux Falls Washington, St. Thomas Academy, Stillwater, White Bear Lake Area, Willmar, Windom (Home)

6
+ Export Events